30 let po revoluci: jaké jsou perspektivy levice?

nahrávám mapu....

Datum / čas
Date(s) - 11/11/2019
18:00 - 20:00

Místo konání
tranzitdisplay

Kategorie ne Kategorie


Letos uplyne 30 let od Sametové revoluce, události, která nás zbavila zahnívajícího normalizačního stalinského režimu, ale přinesla nám volnotržní kapitalismus bez přívlastků.

Jako panelista vystoupí novinář a někdejší dlouholetý šéfredaktor časopisu Ekonom Zbyněk Fiala. Ve svém příspěvku se bude věnovat především kritické reflexi divoké privatizace, vzniku hlubokých ekonomických nerovností a dopadu ekonomické transformace na český průmysl. Zhodnotí také dopad této transformace na stav současné ekonomiky a vyhlídky, které je možné očekávat do budoucna.

Politolog Jan Májíček se zaměří na perspektivy české levice a na to, jaké výzvy před ní stojí. Ve svém příspěvku se bude snažit ukázat, že cesta levice nevede přes spolupráci s Andrejem Babišem ani přes lpění na starém světě 19. a 20. století.

Ekologická aktivistka a členka platformy Skutečné levice Nikol Krejčová ve svém úvodu popíše význam sametové revoluce pro stav životního prostředí a jeho ochranu. Vyjádří se i k vývoji environmentálního hnutí a politiky životního prostředí v posledních 30 letech. Zvláštní pozornost věnuje současným trendům v ochraně životního prostředí.

Napsat komentář