LETNÁ 2 – znovu za demokracii!

LETNÁ 2 - znovu za demokracii!

Datum konání

16/11/2019    
14:00 - 16:30

Třicet let po sametové revoluci nemáme moc důvodů k optimismu. Justice i veřejnoprávní média jsou v ohrožení a prezident nerespektující Ústavu slibuje premiérovi v obrovském střetu zájmů prezidentskou milost, bude-li to třeba.

16. listopadu se sejdeme na Letné, abychom dali najevo, že nám to není jedno. Společně vyšleme mocným důrazný vzkaz: jsme tady a musí se s námi počítat!

HLAVNÍ SDĚLENÍ

1) Požadavek na demisi trvá. Důvodů k ní za poslední měsíce neubylo, ale přibylo. Naše obavy z účelové výměny ministra spravedlnosti se potvrdily. Proto budeme opět zcela jasně žádat DEMISI ANDREJE BABIŠE A MARIE BENEŠOVÉ ‼️

2) Obrátíme se i na demokratickou opozici a vyzveme ji, aby v dohledné době přišla s řešením velkého problému, kterým je obrovské množství hlasů, které se ve volbách v roce 2017 kvůli roztříštěnosti demokratických stran nakonec přetavilo na mandáty pro ANO (www.hlasprodemokracii.cz). 👈

3) Představíme dlouhodobou vizi Milionu chvilek pro demokracii a novou podpisovou výzvu, díky níž se bude moci do obrany a zlepšování demokracie zapojit skutečně každý. Zároveň představíme čtyři konkrétní nepřekročitelné čáry. Pokud je politici překročí, vyjdeme do ulic a budeme demokracii bránit.

Proto má smysl přijet na Letnou. Rozpínavosti oligarchů a populistů je třeba stanovit hranice. Dobré tendence ve stranách demokratické opozice je třeba podpořit. A konečně je třeba pozitivně formulovat, oč usilujeme a dát najevo připravenost demokracii bránit, bude-li to třeba.

V sobotu 16. listopadu ve 14:00 potkáme na Letenské pláni!

V neděli 17. listopadu potkáme na náměstích a návsích po celé zemi!

***

Pokud můžete, přidejte se svou chvilkou k naplnění Letné! Malé chvilky dokážou velké věci. Díky pár minutám Vaší snahy možná dorazí na Letnou někdo, kdo by se jinak nerozhoupal.

✅ LETÁKY KE STAŽENÍ A TISKU: http://bit.ly/LETAKY_17_11_2019 ✅

✅ REGISTRACE DOBROVOLNÍKŮ: https://milionchvilek.sinch.cz/ ✅

✅MAPA celorepublikových akcí k 17/11: http://bit.ly/MAPA_17_11_2019 ✅

✅ SEZNAM celorepublikových akcí k 17/11: http://bit.ly/SEZNAM_17_11_2019 ✅

✅ REGISTRACE dalších akcí: http://bit.ly/REGISTRACE_17_11_2019 ✅

***

www.milionchvilek.cz

Kontakt pro média: media@milionchvilek.cz

Napsat komentář